Розрізняють кілька видів інверторів. Вони відрізняються між собою не тільки способом роботи, але і набором технічних характеристик. Тільки так можна забезпечити належну роботу сонячної електроенергії.
Автономний
Цей тип інвертора призначений для сонячної системи з панелями різної потужності. Основною перевагою такого пристрою є стабільність вироблення електроструму навіть при низької провідності. Вони також економічніше за ціною, ніж інші інвертори, тому серед покупців користуються попитом. При прийнятній вартості автономні інвертори відрізняються швидкісний роботою і стабільністю навіть при підвищеній вологості. Їх розрізняють кілька видів залежно від форми перетворення струму:
З прямокутним сигналом
Фахівці радять вибирати такий тип інвертора для подачі струму до освітлювальних приладів. Але вони не користуються великою популярністю у зв'язку з вузьким колом застосування, зате відрізняються простотою використання і підключення.
Універсальний інвертор для сонячних батарей, який виробляє високопотужний струм, придатний для розеток загального застосування. Забезпечує харчуванням навіть потужні побутові прилади з великим споживанням енергії. Крім подачі електроструму, захищає прилади від перенапруги під час стрибків, але відносяться до високого цінового діапазону.
З псевдосинусоидальным сигналомЦе комбінований варіант з двох вищеописаних. Инвертору свойственно вырабатывать ток как для освещения дома, так и для питания всех электроприборов, при этом осуществляется полный контроль перепадов напряжения. Из недостатков можно выделить наличие шумовых волн, которые станут помехой для работы с чувствительными приборами.
При виборі інвертора слід враховувати безліч значимих факторів та технічних параметрів, які зможуть повноцінно обслуговувати сонячну систему та забезпечувати безперебійне живлення. Основними показниками для вибору є:
Отримувану кількість електроенергії від батареї можна заощаджувати, якщо вибрати перетворювач з ККД не менше 90%. При цьому треба враховувати навантаження при включенні кількох електроприладів. Адже потужність витрачається і на роботу самого інвертора, близько 1% його робочого номінального виробітку. Фахівці радять робити вибір інверторів на користь тих, потужність яких перевищує на 25% необхідну номінальну потужність, яка розрахована на основі споживання обов'язкових електроприладів у будинку.